Podcasty
#03. Jeden cel. Co byś wybrał?
Co jest dla ciebie obecnie najważniejsze? Jaki obszar życia chcesz poprawić. Jak chcesz, aby wyglądało twoje życie? Jakie chcesz mieć ciało? Gdzie chcesz mieszkać? Z kim chcesz spędzić czas? Jaką chcesz mieć pracę? Co chcesz robić przez resztę życia?
Są dwie opcje.
Pierwsza: masz już życie idealne. Stuprocentowe zadowolenie z tego, jak się czujesz i co robisz. Zadowolenie z własnego ciała, zadowolenie z warunków, w jakich mieszkasz, zadowolenie z ludzi, którzy cię otaczają, zadowolenie z myśli, które mieszkają w twojej głowie. Myśli, które są wspierające i pogodne. Które pomagają w trudnych sytuacjach i dodają otuchy. Czyli pierwsza opcja jesteś szczerze spełniony i niczego nie chcesz zmieniać i poprawiać.
Druga: chciałbyś coś zmienić lub poprawić. Co prawda ustalenie, co byś wybrał, może wymagać zastanowienia, ale masz co poprawiać i ulepszać.
Osobiście uważam, że każdy gdyby był przekonany, że osiągnie cel bez trudu i bez wysiłku, wybrałby chociaż jedną rzecz. Bez względu na to, jak wygląda twoje obecne życie, zawsze coś można ulepszyć. Chociaż jedną najmniejszą rzecz.
#02. Co byś wybrał gdybyś…
„Co byś wybrał, gdybyś miał do wyboru wszystko?”
Wygląda na to, że większość z nas uznaje to pytanie za dziwne, zbędne i pozbawione sensu. Dlaczego? Dlaczego większość z nas nigdy się nad tym nie zastanawia? Jakbyśmy nie traktowali tego pytania na serio. Jakby większość z nas była przekonana, że skoro i tak nie decydujemy o tym co nas w życiu spotyka, nie warto tracić czasu na pytanie: „Co byś wybrał, gdybyś miał do wyboru wszystko?”. Ostatecznie, nie szukamy odpowiedzi na pytanie, które według nas jest bez sensu. Bo gdy jestem przekonany, że nie mam wyboru i nie decyduję, nie zastanawiam się co bym wybrał.
#01. Siła przekonań – „ma boleć”
Chciałem zmienić pracę, to prawda. Z tą myślą żyłem już od wielu miesięcy, jednak ciągle nie było właściwego momentu. Z jakiegoś powodu nie mogłem podjąć decyzji aby dokonać zmiany. Może znasz ten stan, gdy z jednej strony chcesz coś zmienić, jednak z jakichś powodów tego nie robisz. Stan, gdy dokonanie zmiany i podjęcie decyzji wydają się trudne, a trwanie w niewygodnej sytuacji także męczy. I w końcu nie wiesz, co męczy bardziej. Zrobić – źle, nie zrobić – jeszcze gorzej. Zmienić trudno, trwać w kiepskiej sytuacji również przez dłuższy czas się nie da.