Od czego tak naprawdę zależy nasze samopoczucie?

Czy wiesz, od czego zależy nasze samopoczucie?

W dzisiejszych czasach jest wiele osób, które mówią jak masz żyć i co robić aby mieć szczęśliwe życie. Nie zamierzam Ci mówić jak masz żyć. To Twoja rola. Chce jedynie abyś zobaczył, abyś poczuł, że to czego doświadczasz jest WYNIKIEM.


To gdzie jesteś. To jak się czujesz. To co robisz. To jak wygląda Twoje życie i czego doświadczasz, jest OWOCEM.

Owocem przeszłości, rodziny, środowiska, społeczeństwa, szkoły, znajomych. Całej masy, niezliczonych wpływów, ale również, każdego Twojego dnia. Owocem, tego co robisz każdego dnia, z ciałem i umysłem.

Jesteśmy PRODUKTEM, tego wszystkiego, czym karmimy umysł i jak postępujemy z ciałem.


Nie ma nas jako trwałych i niezmiennych. A ponieważ Twoje samopoczucie jest rezultatem i wynikiem, możesz je kształtować i zmieniać. Pod warunkiem, że wiesz jak.

Nasze życie i samopoczucie stanowi wynik wiedzy lub niewiedzy. Wynik świadomych, lub nieświadomych działań. Działań podjętych i zaniechanych.

Działania natomiast to wynik przekonań. Wynik dialogów wewnętrznych, które Ci mówią co można, a czego nie można. Które mówią jak ma wyglądać Twoje życie. Co jest proste i łatwe, a co skomplikowane i trudne. Co możesz, a co jest poza Twoim zasięgiem.

To również znajomość METODY. Sposobu jak wybierać i realizować CELE. Jak dokonać trwałej zmiany. Niezależnie od przeszłości i minionych doświadczeń.

POZNAJ SIEBIE


Nie chcę abyś wierzył w to co mówię, nikomu nie wierz. Miej odwagę i ciekawość, aby sprawdzać co działa. To Ty, masz stać się swoim własnym autorytetem. To Ty, decydujesz i wybierasz. Ty musisz zostać swoim własnym Kołczem.
Jak to zrobić?


Poznać siebie, zdobyć Wiedzę o tym jak działa człowiek. Nauczyć się jak odkrywać, wyznaczać i realizować swoje własne cele. Bo życie to realizowanie celów i odkrywanie swojej własnej drogi. Projektowanie własnej WIZJI szczęśliwego życia bez względu na przeszłość i ograniczenia.

Twoje i moje samopoczucie jest produktem. Jest wynikiem, tego co robimy z ciałem i umysłem. Co robimy my, oraz otoczenie w którym jesteśmy. Dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku. Począwszy od Twojego urodzenia, aż do dzisiaj.

Umysł

Przekonania, myśli i dialogi wewnętrzne wpływają na nasze decyzje i wybory. Sztuką jest kierować umysłem tak aby nas wpierał a nie ograniczał. Aby pomagał podejmować decyzje i był otwarty na nowe doświadczenia.

Gdy wiesz, że możesz coś osiągnąć. Jeżeli jesteś przekonany głęboko i mocno. Wiesz, że to jest możliwe i osiągalne. Jeżeli jesteś prawdziwie przekonany i pewny, że Ci się uda, to podejmujesz decyzję i działasz. Działasz tak długo, aż Ci się uda. To jest wsparcie umysłu i skuteczne działanie. Właściwy pogląd i właściwe działanie.

Ciało

Ciało z odpowiednią ilością ruchu daje energię, power i chęć. Wpływa na umysł i rozjaśnia szarości życia. Jest wsparciem i fundamentem dla umysłu.

Jesteśmy jak zwierze, które do najlepszego funkcjonowania i samopoczucia potrzebuje ruchu, pokarmu i odpoczynku.

Dlaczego więc większość ludzi nie ćwiczy regularnie? Czy ludzie nie wiedzą, że to jest ważne? Ćwiczenie jest dobrym przykładem na to, że mimo, iż wiemy, że coś co jest dobre nie podejmujemy działania.

Dlaczego tak często nie potrafimy przekonać samych siebie do działania? Do robienia tego co wiemy, że powinniśmy robić?

Nie potrafimy przekonać samych siebie aby zrobić to co KORZYSTNE I WAŻNE.

Przyjemność i cierpienie

Ponieważ nie umiemy połączyć celu z przyjemnością. A tego z czego chcemy zrezygnować z cierpieniem.

Nie chodzi o to aby się zmuszać. Aby odczuwać ciągły wysiłek i trud w drodze do celu. Nie. Takie działanie wynika z NIEWIEDZY i jest nieskuteczne. Chodzi o to aby realizować cel i odczuwać przy tym radość i satysfakcję.

Gdy jesteś zakochany czy zmuszasz się do spotkania z ukochaną? Nawet gdy wymaga to wyjścia z domu w zimny i deszczowy jesienny dzień? Gdy jesteś zakochany czy zmuszasz się aby wstać skoro świt gdy przed oczami masz obraz swojej miłości?

Sztuką jest połączyć cel z przyjemnością. Z nagrodą. A to czego chcemy się pozbyć z cierpieniem.

Na początku wszystko jest trudne. Jak z nauką jazdy na rowerze. Zanim nauczymy się jeździć możemy upadać i zaliczać otarcia. Gdy jednak nauczymy się jeździć możemy doświadczać przyjemności. Cieszyć się jazdą, doświadczać przyjemności i spokojnie podziwiać widoki.

Nie ma nic, co dzięki ciągłym ćwiczeniom, nie stawało by się łatwiejsze.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu.

Pomyślnie zasubskrybowano!