Od czego tak naprawdę zależy kierunek Twoich działań?

Od czego zależy kierunek Twoich działań?

Każdy z nas, świadomie lub nieświadomie, prowadzi nieustanny dialog, we własnej głowie. Słyszy komentarze, zadaje pytania, tworzy obrazy sytuacji z przyszłości. Przywołuje i analizuje to, co już miało miejsce.

Teraz, kiedy czytasz moje słowa, gdy słyszysz je we własnej głowie, możesz się z nimi zgadzać lub nie. Możesz myśleć o tym co czytasz, lub odpływać i być zupełnie gdzie indziej, w świecie własnych myśli. Bez względu na to, czy decydujesz o kierunku własnych myśli, one nadają kierunek Twoim decyzjom.

Są jak światło latarki, które oświetla dany obszar. To, co oświetlamy, to widzimy. To, co widzimy tam zmierzamy, i po to sięgamy. To, co jest nieoświetlone pozostawiamy bez działania.

Myśli są jak dzieci

Myśli są jak dzieci, biegają w różnych kierunkach, bez względu czy tego chcemy, czy nie. Cała sztuka, to przekonać te dzieci, żeby zrobiły to, na czym nam zależy. Kto ma dzieci wie, że nie jest to takie proste.

Myślenie jest procesem ciągłym, narrator w naszej głowie, dyskutuje, spiera się, ocenia, interpretuje, zadaje pytania. Myśli nastrajają nas do świata. Stanowią projekcję tego, co może się wydarzyć w przyszłości. Są interpretacją tego, co jest i tego, co było. Myśli żyją. Ty je odżywiasz na początku. Coś czytając, słuchając lub rozmawiając o czymś. Po pewnym czasie, myśli zaczynają żyć własnym życiem. Powtarzane, staja się NAWYKIEM.

Sztuką jest świadomie nadać im kierunek. Zgodny z naszym celem, wizją i marzeniem. Z naszym planem. Sztuką jest karmić się tym, co nas naprowadza na cel.

Myślenie jest początkiem działania

Na przykład, gdy czytam o nowym modelu telefonu, konsoli, laptopie czy innym gadżecie. Gdy zaczynam to robić jedynie z czystej z ciekawości. Zaczynam myśleć. Zaczynam pragnąć. Zaczynam sobie uświadamiać, że właśnie muszę kupić to coś. Coś, co jeszcze niedawno było mi zupełnie zbędne lub nawet nie wiedziałem, że istnieje.

Czy masz podobne doświadczenia? Czy widzisz jak zmienia się stosunek do danej rzeczy, gdy aktywujemy myślenie? Wybierając obiekt koncentracji, przekierowując uwagę, zaczynamy wpływać na decyzje i działanie. Sztuką jest ukierunkowywać myśli. Wybierając i decydując czym karmimy umysł.

Zmień kierunek myśli, a nadasz kierunek działaniom.

Myślenie to mowa umysłu. To głos wewnętrzny, który towarzyszy większości z nas bez przerwy. Wiedząc, że myślenie stanowi początek działania, możemy zacząć nim świadomie kierować aby wspierało nasze cele. Większość ludzi nie jest świadoma mocy myśli. Możemy nie zdawać sobie sprawy, że to, czym karmimy umysł, ma ogromne znaczenie.

Jak kierować myślami aby nas wspierały?

Gdy chcę dokonać zmiany w wybranym kierunku, szukam inspiracji i informacji. Słucham ludzi, którzy jej dokonali. Karmię umysł informacjami na ważny dla mnie temat. Czytając, zdobywając informację, wprowadzam nowe myśli, wykonuję pierwszy krok w wybranym kierunku.

Gdy chcesz zacząć biegać, czytaj o bieganiu. Oglądaj filmy o bieganiu. Słuchaj relacji osób, które zaczęły przygodę z bieganiem. Dowiedz się, jaki wpływ na zdrowie ma bieganie. Karm umysł tym wszystkim, co dotyczy biegania. Co pobudza pragnienie i zachęca do działania.

Sięgaj po książki, audiobooki, filmy, informację, które są zgodne z tym, co chcesz osiągnąć.

Gdy brakuje mi czasu, sięgam po książki mówiące o zarządzaniu czasem, o wczesnym wstawaniu. Słucham tych co mają wiedzę, zbieram informację. Zastanawiam się, co musze zrobić i co mogę zrobić już dzisiaj, aby zbliżyć się do celu. Z czego musze zrezygnować?

Myślenie stanowi początek działania

Gdy podłączamy się pod telewizję. Pod portale. Skrolujemy w poszukiwaniu szczęścia i przyjemności. Bez planu, bez celu, bez sensu, oddajemy nasz skarb, nasz ster w ręce innych. Przypadkowe informacje są jak puste kalorie. Jak słodycze, dają przyjemność, ale też tłuszcz na brzuchu. Po latach doświadczamy ich wyraźnego efektu. Z myślami jest podobnie, nie widzimy związku tego czym karmimy umysł z własnym życiem.

Myśli i informacje, są jak krople, które w przeciągu miesięcy i lat potrafią wydrążyć skałę. Myśli tworzą nawyki. Budują przekonania. Tworzą podłoże, pod decyzje i wybory. WŁAŚCIWE MYŚLENIE jest jednym z 3 elementów skutecznego działania. Zobacz i zrozum. To myślenie stanowi początek każdego działania.

Za sprawą tego tekstu, przekazuję informacje, które uważam za ważne. Jednak to Twoje myśli. Twoje dialogi, które prawdopodobnie prowadzisz nieprzerwanie, nadają kierunek Twoim decyzjom.

To Twoje własne komentarze, wpływają na decyzje, wybory i działania. W efekcie wpływają na życie, którego doświadczasz. Ty wybierasz, Ty decydujesz.

Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu.

Pomyślnie zasubskrybowano!