Przyczyna i skutek jest kluczem, do dowolnego celu i stanu

Przyczyna i skutek dotyczy każdej dziedziny naszego życia.

Może spotykasz czasami ludzi, po których widać, że są szczęśliwi i spełnieni. Wprost emanuje energią i radością. Może, czasami nawet irytuje Cię, widok czyjegoś, radosnego usposobienia. Zwłaszcza gdy jest poniedziałek, na zewnątrz zimno i pada. A ten jak dziecko, uśmiechnięty i radosny. Cieszy się byle drobiazgiem, których większość normalnych ludzi, nawet nie dostrzega. Przyczyn takiego zachowania, może być wiele, dragi, choroba umysłowa lub świadome kierowanie swoim życiem. Ja mam na myśli, ten najmniej powszechny sposób, czyli bez-używkowe, kierowanie własnym samopoczuciem.

Każdy skutek ma swoją przyczynę, sztuką jest świadomie pokierować przyczynami

Osoby spełnione i szczęśliwe, myślą i działają w inny sposób, niż te, które nie widzą celu i sensu. Komunikują się inaczej, same ze sobą, zdają inne pytania gdy spotykają ich trudne wydarzenia. Mają inne przekonania i myśli. Podejmują inne działania a ostatecznie, doświadczają innego stanu, ciała i umysłu.

Każdy skutek ma swoją przyczynę

Każdy wie, że gdy, rzuci jabłko z okna na 4 piętrze, na beton, to jabłko rozpryśnie się na kawałki. A nawet jeżeli jakimś cudem się nie rozbije, to a na pewno spadnie w dół. Jednak, mało kto potrafi wykorzystać, mechanizm przyczyny i skutku, aby doświadczać możliwie najlepszej wersji własnego życia. Prawo przyczyny i skutku może mieć wpływ na nasze samopoczucie, jak i każdą dziedzinę naszego życia.

Wszystko czego doświadczamy jest wynikiem, stanowi efekt. Oparte jest na prawie przyczynowości. Każdy skutek ma swoją przyczynę.

Prawo przyczynowości dotyczy realizacji celów i marzeń. Samopoczucia, relacji z innymi, finansowego dostatku oraz wszystkiego, co może mieć dla nas znaczenie. Mało kto wie, że na zasadzie przyczyny i skutku, można osiągnąć dowolny cel, podejmując właściwe działanie.

CELE

Na przykład, aby mieć idealną sylwetkę, trzeba odpowiednio jeść, ćwiczyć i odpoczywać. Wie to prawdopodobnie każdy. Jednak nie każdy ma ciało, które mu odpowiada w 100%. Efekt jakim jest wygląd to wynik przekonań, myśli i odpowiedniego działania. Przyczyna i skutek. Każdy zrealizowany cel, to skutek. Całą sztuką jest zdobyć wiedzę, co zmienić, co usunąć i co wprowadzić do własnego życia, aby osiągać to, na czym nam zależy.
Oczywiście, nie dla każdego, celem jest idealna sylwetka. To już kwestia wartości i priorytetów. Kiedyś, dla mnie zrobienie idealnego brzucha było celem. Osiągnąłem ten cel. Dzisiaj celem jest zakończenie i wydanie książki, brzucha nie ma na liście celów.

To nasze wartości decydują o tym co wybieramy. O ile nasze przekonania, nie blokują naszych działań. O ile potrafimy, połączyć cel z przyjemnością i podjąć działanie.

Musimy określić, co chcemy zmienić lub osiągnąć, a następnie ustalić, od czego zależy, osiągnięcie wybranego celu

CIERPIENIE

Moje obecne samopoczucie, pokazuje gdzie doprowadziło mnie, moje dotychczasowe myślenie i działanie. To oczywiste, że aby poczuć się inaczej, coś muszę zmienić. Możliwe, że brzmi to jak banał, ale prawdziwe zrozumienie tej reguły oznacza, że jeżeli coś mi przeszkadza, muszę całą uwagę skupić, na tym, co należy zmienić. Aby moja sytuacja jako wynik uległa poprawie.

Każda dziedzina, mojego życia, może ulec poprawie, ponieważ jest wynikiem, jest skutkiem. A każdy skutek ma swoją przyczynę. Sztuką jest świadome kierować procesem przyczyny i skutku.

Jeżeli, ktoś doświadcza depresji, lęków i mroków życia. Jest uzależniony, od alkoholu lub narkotyków. Doświadcza bólu i bezsilności. Sytuacja jawi mu się, jak bez wyjścia. To co czuje i czego doświadcza jest jego całym światem i prawdą. Ale również, jest wynikiem. Mimo, iż cierpienie jest prawdziwe i mocne, to również, jest wynikiem, stanu ciała i umysłu. A ponieważ jest wynikiem, może ulec zmianie.


Wszystko jest zależne i zmienne bez względu na to czy zdaję sobie z tego sprawę czy nie. Bez względu na to, czy widzę zależności, czy nie doświadczam ich wpływu. Doświadczam ich skutków. Najczęściej jednak, nie nazywam ich skutkami tylko myślę, takie jest życie. W końcu, tego przecież doświadczam więc, takie jest życie.

Musimy odkryć, co wpływa na nasze samopoczucie. Usunąć to co nam szkodzi, i wprowadzić to co pomaga.

Prawo przyczynowości jest bezwzględne i piękne


Moje i Twoje samopoczucie jest wynikiem. Efektem tego co robimy z ciałem i umysłem. Co robimy my, oraz otoczenie, w którym jesteśmy. Przyczyna i skutek, dotyczą każdego, obszaru naszego życia.

Ciało eksploatowane przez lata, bez odpoczynku, snu, przemęczone, bez odpowiedniego pokarmu i ruchu jest bardziej podatne na chorobę i szybciej się starzeje. Gdy jesteśmy przemęczeni, reagujemy inaczej. Czujemy inaczej. Widzimy inaczej te same sprawy, niż wtedy gdy jesteśmy wypoczęci.

Ważne, aby poczuć, głęboko i mocno, że prawo przyczynowości dotyczy wszystkiego. Wszystko jest połączone siecią wpływów i zależności. Dzięki temu, może ulec zmianie. Możemy zaplanować i przeprowadzić zmianę. Bez względu czy zależy nam na pozbyciu się bólu i cierpienia czy na osiągnięciu celu. Przyczyna i skutek to podstawowe i uniwersalne prawo, któremu podlega każdy, oraz wszystko, co nas otacza. Sztuką jest, decydować o kierunku zmiany. Aby osiągnąć oczekiwany skutek.

Gdy wiem, że mogę i gdy czuję, że muszę, podejmuję decyzję i działam.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje od naszego zespołu.

Pomyślnie zasubskrybowano!